Denne siden inneholder en liste over alle analoger av Tsetrin i sammensetning og indikasjoner for bruk. Liste over billige analoger, og du kan også sammenligne priser på apotek.
- Den billigste analogen av Cetrin: Cetirizine
- Den mest populære analogen av Cetrin: Fri-al
- ATC-klassifisering: Cetirizin
- Aktive ingredienser / sammensetning: cetirizin
# | Navn | Pris i Russland | Pris i Ukraina |
---|---|---|---|
1 | Cetirizin cetirizin Analog i komposisjon og indikasjon | 36 rbl | 17 UAH |
2 | Parlazin Cetirizine Analog i komposisjon og indikasjon | 41 rbl | -- |
3 | Cetirizine DS Cetirizine Analog i komposisjon og indikasjon | RUB 46 | -- |
4 | Cetirizine Sandoz Cetirizine Dihydrochloride Analog i komposisjon og indikasjon | 54 rbl | 260 UAH |
fem | Cetirizine-Akrikhin Cetirizine Analog i komposisjon og indikasjon | 56 rbl | -- |
Ved beregning av kostnadene for billige analoger av Tsetrin ble minimumsprisen tatt i betraktning, som ble funnet i prislister fra apotek
# | Navn | Pris i Russland | Pris i Ukraina |
---|---|---|---|
1 | Fri-al levocetirizin Analog i henhold til indikasjon og bruksmåte | 120 rbl | 70 UAH |
2 | Zodak cetirizine Analog i komposisjon og indikasjon | 118 rbl | 15 UAH |
3 | Ksizal levocetirizin Analog i henhold til indikasjon og bruksmåte | 200 rbl | 87 UAH |
4 | Suprastinex Levocetirizine Analog i henhold til indikasjon og bruksmåte | 210 rbl | 482 UAH |
fem | Allerway Levocetirizine Analog i henhold til indikasjon og bruksmåte | 150 rbl | 43 UAH |
Denne listen over legemiddelanaloger er basert på statistikken over de mest etterspurte legemidlene.
Alle analoger av Cetrin
Analoger i sammensetning og indikasjoner for bruk
Navn | Pris i Russland | Pris i Ukraina |
---|---|---|
Alerza Cetirizine | -- | -- |
Allertek Cetirizine | -- | 36 UAH |
Zestra pseudoefedrin, cetirizin | -- | -- |
Zyrtec cetirizin | 70 rbl | 199 UAH |
Zodak cetirizine | 118 rbl | 15 UAH |
Letizene cetirizin dihydroklorid | -- | -- |
Parlazin Cetirizine | 41 rbl | -- |
Rolinose cetirizin | -- | 70 UAH |
Cetirizin cetirizin | 36 rbl | 17 UAH |
Cetirizine Hexal Cetirizine dihydrochloride | 316 rbl | 24 UAH |
Cetirizine Sandoz Cetirizine Dihydrochloride | 54 rbl | 260 UAH |
Cetirizine-Teva Cetirizine | RUB 65 | 45 UAH |
Cetirizin-astrafarm cetirizin | -- | 17 UAH |
Cetirinax Cetirizine | -- | -- |
Cetrinal cetirizin | -- | -- |
Zodak Express levocetirizin dihydroklorid | 244 rbl | -- |
Talert cetirizin dihydroklorid | -- | -- |
Cetirizin-FT cetirizin dihydroklorid | -- | -- |
Allerset cetirizin | -- | -- |
Cetirizine DS Cetirizine | RUB 46 | -- |
Cetirizine-Akrikhin Cetirizine | 56 rbl | -- |
Listen over legemiddelanaloger, som indikerer erstatningene for Cetrin, er den mest passende, siden de har samme sammensetning av aktive ingredienser og sammenfaller i indikasjoner for bruk.
Analoger etter indikasjon og påføringsmetode
Navn | Pris i Russland | Pris i Ukraina |
---|---|---|
Alerzin Levocetirizin dihydroklorid | -- | 14 UAH |
Aleron Levocetirizine dihydrochloride | -- | 15 UAH |
Aleron neo Levocetirizine dihydrochloride | -- | 15 UAH |
Glenzet levocetirizin | 124 rbl | 41 UAH |
Zilola levocetirizin | -- | 44 UAH |
Ksizal levocetirizin | 200 rbl | 87 UAH |
Suprastinex Levocetirizine | 210 rbl | 482 UAH |
L-Cet Levocetirizine | -- | 20 UAH |
Zodak Active Levocetirizine | -- | 15 UAH |
Cesera levocetirizin | -- | -- |
Tsetrilev levocetirizin | -- | 25 UAH |
Allergisk levocetirizindihydroklorid | -- | 91 UAH |
Allergol levocetirizin dihydroklorid | -- | -- |
Allerway Levocetirizine | 150 rbl | 43 UAH |
Allergisk levocetirizindihydroklorid | -- | 30 UAH |
Fri-al levocetirizin | 120 rbl | 70 UAH |
Levocetirizine-Teva Levocetirizine | 243 rbl | -- |
Levocetirizine Levocetirizine | 122 rbl | -- |
Ulike sammensetninger, kan sammenfalle i indikasjon og påføringsmetode
Navn | Pris i Russland | Pris i Ukraina |
---|---|---|
Difenhydramindifenhydramin | 3 rbl | 2 UAH |
Difenhydramin-Darnitsa difenhydramin | -- | 8 UAH |
Tavegil Clemastine | 134 rbl | 24 UAH |
Donormil doksylamin | 115 rbl | 34 UAH |
Reslip doxylamine | 94 rbl | -- |
Normoson doksylaminsuccinat | -- | -- |
Valocordin-Doxylamine Doxylamine succinat | 187 rbl | -- |
Feniden dimethinden maleat | -- | -- |
Suprastin klorpyramin | 101 rbl | 16 UAH |
Suprostilin Chloropyramine | -- | 6 UAH |
Klorpyramin Klorpyramin | 54 rbl | 18 UAH |
Klorpyraminhydroklorid klorpyramin | -- | 6 UAH |
Teraligen Alimemazin | 250 rbl | 680 UAH |
Pipolfen Promethazine | 640 rbl | 1000 UAH |
Torecan Thietylperazine | -- | -- |
Ciel Dimenhydrinat | -- | -- |
Aviamarin dimensjonshydrinat | 69 rbl | 300 UAH |
Peritol cyproheptadine | 4400 rbl | 46 UAH |
Agistam Loratadin | -- | 9 UAH |
Aleric Loratadin | -- | 12 UAH |
Allerpriv Loratadin | -- | -- |
Erolin loratadine | -- | 200 UAH |
Claridol Loratadin | 94 rbl | -- |
Clarisens Loratadin | 40 rbl | -- |
Claritin Loratadine | 119 rbl | 37 UAH |
Clarotadine Loratadin | -- | -- |
Lomilan Loratadin | 86 rbl | -- |
Lorahexal Loratadine | 39 rbl | -- |
Lorano loratadine | -- | 26 UAH |
Lorano oudt loratadine | -- | 29 UAH |
Loratadine Loratadine | 10 gni | 5 UAH |
Laura | 104 rbl | 169 UAH |
Loratadin-Darnitsa Loratadin | -- | 9 UAH |
Loratadine-Helse Loratadine | -- | 8 UAH |
Loratadin-Stoma loratadine | -- | 5 UAH |
Loratadin-Teva Loratadine | 79 rbl | -- |
Loratadine Farmland Loratadine | -- | -- |
Loratadine Stada Loratadine | RUB 46 | -- |
Loratadin-Akrihin Loratadin | 53 rbl | -- |
Loratadin-Hemofarm Loratadin | -- | -- |
Diazolin mebhydrolin | RUB 4 | 2 UAH |
Diazolin for barn mebhydrolin | -- | 14 UAH |
Diazolin-Darnitsa mebhydrolin | -- | 4 UAH |
Diazolin-ozon mebhydrolin | -- | -- |
Ketotifen Ketotifen | 30 rubler | 3 UAH |
Ketotifen Sopharma ketotifen | RUB 65 | 19 UAH |
Ketotifen VFZ ketotifen | -- | 32 UAH |
Ketotifen-B ketotifen | -- | -- |
Ketotifen-LH | -- | 3 UAH |
Semprex Acrivastin | 2120 rbl | -- |
Kestin ebastin | 150 rbl | 300 UAH |
Espa-Bastin Ebastin | 171 rbl | -- |
Altiva Fexofenadine | -- | 54 UAH |
Alfast Fexofenadine | -- | -- |
Tigofast 180 fexofenadin | -- | -- |
Fexofast fexofenadin | 202 rbl | 73 UAH |
Telfast fexofenadin | 1950 rbl | 850 UAH |
Tigofast fexofenadin | -- | 57 UAH |
Allergo | -- | -- |
Allegra Fexofenadine Hydrochloride | 370 rbl | 97 UAH |
Fexadine Fexofenadinhydroklorid | 227 rbl | 360 UAH |
Alerix fexofenadin | -- | -- |
Allergostop Desloratadine | -- | -- |
Alersis Desloratadine | -- | 58 UAH |
Avsalt desloratadin | 141 rbl | -- |
Eden desloratadine | -- | 8 UAH |
Ezlor Desloratadine | 151 rbl | -- |
Eridez desloratadine | -- | 22 UAH |
Erius desloratadine | 240 rbl | 113 UAH |
Lordestine desloratadine | 83 rbl | -- |
Trexil neo desloratadine | -- | 27 UAH |
Fribris desloratadine | -- | 185 UAH |
Ds-Lor | -- | -- |
Desloratadine Desloratadine | 101 rbl | 22 UAH |
Lordes desloratadine | -- | 64 UAH |
Eridez-Darnitsa desloratadine | -- | 28 UAH |
Alergomax | -- | 25 UAH |
Allergostop | -- | 19 UAH |
Eslotin desloratadine | -- | 124 UAH |
Blogir-3 desloratadine | 121 rbl | -- |
Desloratadine-LF desloratadine | -- | -- |
Elisey Desloratadine | 83 rbl | -- |
Blogir Desloratadine | 230 rbl | -- |
Rupafin rupatadin | 371 rbl | 460 UAH |
Nyx | -- | 499 UAH |
Fenkarol hifenadin | 137 rbl | 34 UAH |
Nixar bilastin | 243 rbl | 82 UAH |
Gistaphene sequifenadine | 329 rbl | 113 UAH |
Rhinital homeopatiske styrker av forskjellige stoffer | 546 rbl | 41 UAH |
Hvordan finne en billig analog av et dyrt medisin ?
For å finne en billig analog til et medisin, et generisk eller et synonym, anbefaler vi først og fremst å ta hensyn til sammensetningen, nemlig de samme aktive ingrediensene og indikasjoner for bruk. Identiske aktive ingredienser i medikamentet vil indikere at medikamentet er synonymt med medikamentet, farmasøytisk ekvivalent eller farmasøytisk alternativ. Ikke glem de inaktive komponentene i lignende stoffer, noe som kan påvirke sikkerhet og effektivitet. Ikke glem råd fra leger, selvmedisinering kan skade helsen din, så kontakt alltid legen din før du bruker medisiner.
Cetrin pris
På nettstedene nedenfor kan du finne priser for Cetrin og spørre om tilgjengelighet på et apotek i nærheten
Cetrin instruksjon
om bruk av et legemiddel til medisinsk bruk
Registreringsnummer: P N013283 / 01
Legemidlets handelsnavn: Cetrin ®
Internasjonalt ikke-proprietært navn på stoffet: cetirizin.
Doseringsform: filmdrasjerte tabletter.
Sammensetning
Hver filmdrasjerte tablett inneholder:
Aktiv ingrediens: cetirizindihydroklorid 10 mg.
Hjelpestoffer: laktose 106,5 mg, maisstivelse 65 mg, povidon (K-30) 2 mg, magnesiumstearat 1,5 mg;
Filmskall: hypromellose 3,3 mg, makrogol 6000 0,661 mg, titandioksid 0,706 mg, talk 1,183 mg, sorbinsyre 0,05 mg, polysorbat 80 0,05 mg, dimetikon 0,05 mg.
Farmakoterapeutisk gruppe: antiallergisk middel - H1-histaminreseptorblokker.
ATX-kode: R06AE07.
Farmakologiske egenskaper
Farmakodynamikk
Konkurransedyktig histaminantagonist, hydroksyzinmetabolitt, blokkerer H1-histaminreseptorer. Forhindrer utvikling og letter løpet av allergiske reaksjoner, har antipruritisk og antiexudative virkning. Påvirker det tidlige stadiet av allergiske reaksjoner, begrenser frigjøringen av inflammatoriske mediatorer på det "sene" stadiet av den allergiske reaksjonen, reduserer migrasjonen av eosinofiler, nøytrofiler og basofiler. Reduserer kapillærpermeabilitet, forhindrer utvikling av vevsødem, lindrer krampe i glatte muskler.
Eliminerer hudreaksjon ved innføring av histamin, spesifikke allergener, samt kjøling (med kald urtikaria). Reduserer histaminindusert bronkokonstriksjon ved mild astma.
Praktisk talt ingen antikolinerge og antiserotonin virkning.
I terapeutiske doser forårsaker det praktisk talt ikke sedasjon. Effekten begynner etter en enkelt dose på 10 mg cetirizin - 20 minutter, varer mer enn 24 timer. I løpet av behandlingen utvikles ikke toleranse for antihistamineffekten av cetirizin. Etter avsluttet behandling vedvarer effekten i opptil 3 dager.
Farmakokinetikk
Det absorberes raskt fra mage-tarmkanalen, tiden for å nå maksimal konsentrasjon (TCmax) etter oral administrering - ca. 1 time. Mat påvirker ikke fullstendig absorpsjon (AUC), men forlenges med 1 time TCmax og reduserer verdien av maksimal konsentrasjon (Cmaks) med 23%.
I små mengder metaboliseres det i leveren ved O-dealkylering med dannelsen av en farmakologisk inaktiv metabolitt (i motsetning til andre H1-histaminreseptorer, metabolisert i leveren med deltakelse av cytokrom P-systemet450). Cetirizin er ikke kumulert. Omtrent 2/3 av stoffet skilles ut uendret av nyrene og ca 10% - med avføring.
Systemisk klaring - 53 ml / min. Halveringstid (T1/2) hos voksne - 10 timer, hos barn 6–12 år - 6 timer, 2–6 år - 5 timer, 0,5–2 år - 3,1 timer.1/2 øker med 50%, systemisk klaring reduseres med 40% (nedsatt nyrefunksjon).
Trenger inn i morsmelk.
Indikasjoner for bruk
- sesongmessig og flerårig allergisk rhinitt;
- pollinose (høysnue);
- urtikaria, inkludert kronisk idiopatisk urtikaria;
- kløende allergiske dermatoser (atopisk dermatitt, nevrodermatitt);
- angioneurotisk ødem (Quinckes ødem).
Kontraindikasjoner
- overfølsomhet (inkludert for hydroksyzin);
- graviditet, ammingstid;
- barn under 6 år (for denne doseringsformen).
Forsiktig
Kronisk nyresvikt (av moderat og alvorlig alvorlighetsgrad - korreksjon av doseringsregimet er nødvendig), alderdom (reduksjon i glomerulær filtrering er mulig).
Metode for administrering og dosering
Inne, uansett måltid, uten å tygge, skylles tablettene ned med 200 ml vann.
Voksne - 10 mg (1 tab.) 1 gang daglig eller 5 mg (1/2 tab.) 2 ganger daglig.
Barn over 6 år - 5 mg (1/2 tab.) 2 ganger daglig eller 10 mg (1 tab.) 1 gang daglig.
Hos pasienter med nedsatt nyrefunksjon (kreatininclearance 30-49 ml / min), er 5 mg / dag (1/2 tab.) Foreskrevet, med alvorlig kronisk nyresvikt (kreatininclearance 10-30 ml / min) - 5 mg / dag ( 1/2 fane.) Annenhver dag.
Bivirkning
Vanligvis tolereres Cetrin ® godt. I noen tilfeller mulig: døsighet, munntørrhet; sjelden - hodepine, svimmelhet, migrene, ubehag i mage-tarmkanalen (dyspepsi, magesmerter, flatulens), allergiske reaksjoner (angioødem, utslett, urtikaria, kløe).
Interaksjon med andre legemidler og andre former for interaksjon
Farmakokinetisk interaksjon med pseudoefedrin, cimetidin, ketokonazol, erytromycin, azitromycin, diazepam og glipizid ble ikke påvist.
Samtidig administrering med teofyllin (400 mg / dag) fører til en reduksjon i total clearance av cetirizin (teofyllinkinetikken endres ikke).
Myelotoksiske stoffer øker manifestasjoner av hematotoksisitet.
spesielle instruksjoner
Hvis dosen overskrides 10 mg / dag, kan evnen til å reagere raskt forverres.
I anbefalte doser øker det ikke effekten av etanol (med en konsentrasjon på ikke mer enn 0,8 g / l), men det anbefales å avstå fra å bruke den under behandlingen.
I løpet av behandlingsperioden må det utvises forsiktighet når du kjører bil og deltar i andre potensielt farlige aktiviteter som krever økt konsentrasjon av oppmerksomhet og hastighet av psykomotoriske reaksjoner.
Slipp skjema
Filmdrasjerte tabletter, 10 mg. 10 tabletter i PVC / aluminium-blister.
2 eller 3 blisterpakninger sammen med bruksanvisning er pakket i en pappeske.
Lagringsforhold
På et tørt sted ved en temperatur som ikke overstiger 25 ° С.
Oppbevares utilgjengelig for barn!
Holdbarhet
Ikke bruk etter utløpsdatoen som er trykt på emballasjen.
Vilkår for utlevering fra apotek
Produsent
Dr. Reddy's Laboratories Ltd..
Hyderabad, Andhra Pradesh, India.
Produksjonsstedets adresse
Tomter 42, 45 & 46, Bachupalli Village, Qutbullapur Mandal, Ranga Reddy District, Andhra Pradesh, India.
2.Buddi, Village Khol, Buddy, Solan District - 173205, Himachal Pradesh, India.
Forbrukerkrav skal sendes til:
Representasjonskontor for selskapet "Dr. Reddy's Laboratories Ltd.":
115035, Moskva, Ovchinnikovskaya nab., 20, bygning 1
22 analoger av Tsetrin er billigere: en liste over erstatninger med priser og bruksanvisninger
Instruksjoner for bruk av Tsetrin
Tsetrin tas utenfor måltider en eller to ganger om dagen. Tablettene vaskes ned med en liten mengde vann (stoffet tygges ikke). Dosen av Cetrin avhenger av pasientens alder, tilstanden til de indre organene, spesielt nyrene og leveren, samt doseringsformen.
For å gjøre det lettere å bruke instruksjonene for cetrin, vil vi lage en liten tablett for å ta stoffet, som vil hjelpe deg raskt å navigere i terapeutisk terapi.
For voksne - 10 mg en gang, helst om kvelden.
For voksne - 10 ml sirup en gang (en gang om dagen), helst om kvelden.
Ved behandling av bronkialastma brukes lange forløp med Cetrin med ukentlige pauser. Ved atopisk dermatitt hos barn gjennomføres korte forebyggende forløp opptil 14 dager 3-4 ganger i året. Varigheten av behandlingsforløpet bestemmes av legen. I akutte tilfeller brukes stoffet fra 5 dager til to uker. Jo før allergisymptomene forsvinner, jo raskere slutter du å ta pillene eller sirupen.
For profylaktiske formål brukes Tsetrin i lang tid (30-60 dager). Dette lar deg oppnå langsiktig remisjon.
Sinupret eller Tonsilgon - som er bedre?
Tonsilgon er en urteanalog av Sinupret i tabletter og dråper, som er forskjellig i sammensetning, og brukes oftere for å eliminere betennelse i mandlene, laryngitt og faryngitt..
Produsenten av begge legemidlene er farmasøytisk selskap Bionorica. Til tross for at begge urtemedisinene brukes til å behandle sykdommer i ØNH-organene, er deres virkning annerledes.
Tonsilgon inneholder ekstrakter av kamilleblomster, hestesterturt, løvetann, ryllik, eikebark, marshmallowrot og valnøttblader.
Legemidlet hjelper til med å eliminere smerte og betennelse i halsen, redusere antall tilbakefall av sykdommen og øke immuniteten.
Brukes til følgende indikasjoner:
- Med betennelse i mandlene, faryngitt, laryngitt, rhinitt, akutt og kronisk forløp.
- Under den komplekse behandlingen av bakterielle infeksjoner som påvirker luftveiene.
- Som en forebygging av transformasjonen av sykdommen til en kronisk form og utvikling av komplikasjoner.
Tonsilgon-dråper er foreskrevet til pasienter fra 12 måneder, dragees - fra 6 år. Om nødvendig kan piller brukes til behandling av kvinner fra 2. trimester av svangerskapet.
Legemidlet brukes ofte i pediatrisk praksis i komplekse terapiregimer. Kostnaden for Sinupret og Tonsilgon er omtrent den samme.
Svar på spørsmålet: "hva er bedre?" bare en lege kan ta hensyn til årsaken og løpet av den patologiske prosessen, pasientens alder, kroppens egenskaper, tilhørende komplikasjoner.
Kort om verktøyet
Antihistamin er en selektiv histamin H1-reseptorblokker. Den antiallergiske effekten består i en trisyklisk forbindelse, på grunn av hvilken effekten av oral administrasjon varer hele dagen.
Loratadine påvirker ikke verken vaskulær- og hjertesystemet eller sentralnervesystemet. Legemidlet er ikke i stand til å trenge gjennom blod-hjerne-barrieren, og forårsaker derfor ikke en tilstand av døsighet og "sløvhet".
Å ta antihistamin er ikke forbundet med matinntak, det fører ikke til avhengighet og forverrer ikke den psykomotoriske effekten når du drikker alkohol.
Loratadin ble løslatt i 1994. Det er et av de populære reseptbelagte legemidlene for behandling av allergiske reaksjoner. I tillegg er Loratadine inkludert i listen over viktige medisiner. Det er foreskrevet for følgende patologiske tilstander:
- akutt atopisk dermatitt;
- astma;
- angioødem;
- med kroniske former for rhinitt og faryngitt;
- elveblest og kløe;
- vasomotorisk rhinitt.
Cetrin - billige analoger
Cetrin, har mange analoger i sammensetning og terapeutisk effekt. Du kan erstatte mottakelsen av Tsetrin med slike medisiner som:
- Zodak.
- Zyrtec.
- Allertek.
Disse stoffene inneholder cetirizin i sin sammensetning og tilhører en ny generasjon medikamenter. Prisene på en hvilken som helst analog av Cetrin er forskjellige, og noen medisiner er mye dyrere. Det overveldende flertallet av analoger inneholder de samme mengdene aktive ingredienser, men forskjellige hjelpekomponenter.
Vanlige analoger når det gjelder terapeutisk virkning inkluderer medisiner av 1., 2. eller 3. generasjon, som perfekt takler tegn på allergi.
- Claritin.
- Loratadin.
- Suprastin.
- Erius.
- Tavegil.
Enhver analog bør bare tas etter anbefaling fra lege..
Zyrtec eller Citrine - som er bedre?
Du kan erstatte mottak av Cetrin med tabletter eller dråper Zyrtec, som inneholder cetirizinhydroklorid i sammensetningen. Legemidlet selges i en pakke med blister No7. Zyrtec er et nytt generasjons stoff som lar deg raskt stoppe allergisymptomer. Det er ingen grunnleggende forskjell mellom stoffene, men noen foreldre foretrekker å kjøpe Zyrtec-dråper til barn. Analogkostnadene er litt høyere enn Cetrin, derfor kan stoffet ikke klassifiseres som billig.
Cetrin eller Cetirizine - hva du skal velge?
De billige analogene til Cetrin inkluderer Cetirizine tabletter, som inneholder 1 g av det aktive stoffet, cetirizinhydroklorid. Når det gjelder sammensetningen av det aktive stoffet, er begge medikamentene identiske, men er litt forskjellige i hjelpekomponenter, opprinnelsesland og pris. Cetrin-tabletter gjennomgår en høyere grad av rensing under produksjonsprosessen, noe som påvirker stoffets kvalitet.
Begge stoffene er forskjellige fra produsentens land. Så Cetrin er et medikament i India, og Cetirizine er av innenlandsk produksjon. Cetirizine har en billigere pris, som ikke overstiger 45 rubler for en pakke med 10 tabletter
Barneleger anbefaler ikke bruk av Cetirizine til barn under 5 år, men vær oppmerksom på dyrere medisiner
Loratadine eller Citrine - som er billigere?
Loratadine regnes som en utbredt analog når det gjelder terapeutisk virkning med en uttalt antiallergisk effekt. Den aktive ingrediensen er loratadin. Det tilhører andre generasjons medisiner, det er ofte foreskrevet for voksne og barn som lider av tegn på allergi. I tillegg til Cetrin, virker Loratadin-tabletter etter 20 til 30 minutter. Legemidlet har en lav pris - 35 rubler. for pakningsnummer 10. Dyrere medisiner inkluderer stoffet Loratadin-Teva, hvis pris er 150 rubler.
Cetrin
Et antihistaminmedisin som hjelper til å takle forskjellige typer allergier. Den viktigste aktive ingrediensen er cetirizin. Inkludert i listen over andre generasjons medisiner. Har færre bivirkninger, virker raskere og mer effektivt på problemet. Tilgjengelig i form av tabletter, dråper, sirup for barn.
Indikasjoner for bruk er:
- konjunktivitt og rhinitt av allergisk karakter;
- bronkitt astma;
- kløende hud;
- utslett;
- høysnue;
- fotodermatose;
- Quinckes ødem;
- kløende dermatoser;
- insektbitt.
Cetrin har en større liste over indikasjoner for bruk, i motsetning til Loratadine, færre kontraindikasjoner.
Verktøyet skal ikke brukes i terapi for:
- periode med graviditet, amming;
- intoleranse mot komponentene i stoffet.
Leger peker strengt på umuligheten av å kombinere alkohol og Cetrin. Denne kombinasjonen fører til økt aktivitet av medisinen, en overdose er mulig. Pasienten utvikler migrene, gastrointestinalt uro, ødem, eksem, kløe, Quinckes ødem.
Tsetrin kan brukes i dråper for barn fra seks måneder. Sirupen har blitt brukt siden 2 år. Doseringen beregnes individuelt av barnelege.
Instruksjoner for bruk anbefaler doser:
- for voksne og barn over 6 år, sirup - 10 ml en gang om dagen;
- tabletter bare for voksne, 5 ml, 2 ganger om dagen;
- dråper for barn fra seks måneder - 5 dråper, 1 gang per dag;
- babyer fra 1 år til 2 år - 5 dråper, 2 ganger om dagen;
- voksne og barn over 2 år - 10 dråper en gang om dagen.
Leger anbefaler ofte å bruke Tsetrin i stedet for Loratadine til behandling av barn og voksne. Legemidlet virker raskere på kroppen, virkningstiden er lengre, har en mindre liste over kontraindikasjoner.
Amiksin eller Arbidol
Arbidol er en annen billig erstatning for Amiksin, hvis pris er 50% lavere. Det er et antiviralt medikament med moderat immunmodulerende effekt, i form av kapsler for intern administrasjon basert på umifenovir. Demonstrerer aktivitet mot koronavirus assosiert med akutte respiratoriske syndromer, influensa A og B-virus.
Samhandler med patogenet i den patologiske prosessen og forhindrer fusjon av lipidmembraner av virus og cellemembraner, demonstrerer interfenroninduserende aktivitet.
På bakgrunn av bruken reduseres sannsynligheten for å utvikle komplikasjoner etter en virusinfeksjon.
Arbidol kan tas av pasienter fra 3 år. I motsetning til Amiksin brukes kapsler også til tarminfeksjoner av rotavirus opprinnelse..
Samtidig er medisinen ikke egnet for behandling av hepatitt og urogenitale infeksjoner..
Liste over rimelige Claritin-analoger
Claritin er priset som følger:
- Tabletter 10 mg, 10 stk. - fra 240 rubler., 30 stk. - fra 610 rubler.
- Sirup 60 ml - fra 270 rubler.
- "Claridol" - tabletter er billigere enn indiske, fra 100 rubler. for 7 stk.
- "Lomilan" - fra 130 rubler.
- "Clarisens" - fra 74 rubler.
- "Loragexal" - en billig analog av Claritin, fra 55 rubler.
- "Klarotadin" - innenlandsk produsent, fra 130 rubler. for 10 tabletter.
- Loratadin-Akrikhin er en russisk analog, fra 70 rubler. for 10 stk.
- Loratadin-Teva (Israel) - fra 180 rubler. for 10 tabletter.
Erstatninger som har lignende terapeutisk effekt (for eksempel med utvikling av bivirkninger) kan være legemidler basert på cetirizin:
- "Cetirizin-Astrafarm" - fra 49 rubler. for 10 stk;
- "Cetirizin-Teva" - fra 209 rubler. for 30 tabletter;
- "Desloratadin" (fra selskapet Canon, Teva, Lekhim, så vel som Deslor) - fra 127 rubler. for 10 stk;
- Levocetirizine (Sandoz, Teva) - fra 274 rubler. for 14 stk.
Driftsprinsipp
Antihistamin Cetrin er et 2. generasjons medikament. Henviser til histaminblokkere, kan brukes til nesten alle typer allergier. Grunnlaget for stoffet er cetirizin, som blokkerer H1 - histaminreseptorer. Legemidlet har evnen til å lindre spasmer i glatte muskler, for å forhindre utseende av ødem. Å ta Cetrin i blodplasma reduserer innholdet av nøytrofiler, basofiler, eosinofiler, som ofte fremkaller allergisymptomer, forårsaker bronkospasme.
Handlingsprinsippet til Tsetrin er rettet mot å redusere konsentrasjonen av histamin i fokus for en allergisk reaksjon. Legemidlet har en negativ effekt på produksjonen av cytokiner, reduserer betennelsesreaksjoner. Å ta piller eller sirup etter 20 minutter tillater:
- Reduser rødmen av huden.
- Bli kvitt kløende hud.
- Eliminere kviser og forhindre nye elementer.
- Avlaster hudrødhet.
- Reduser manifestasjonen av en rennende nese, tett nese.
- Eliminer nyseangrep.
- Forbedre pusten.
Analoger av Cetrin har lignende egenskaper, men det er viktig å konsultere lege, terapeut, barnelege eller allergiker før du tar medisiner.
Lavomax eller Amiksin - som er bedre?
Dette er analoge medikamenter basert på tilorondihydroklorid. De har lignende indikasjoner for bruk, bivirkninger, behandlingsregimet er også identisk, men kostnaden for Lavomax er 10% høyere.
Legemidlet inngår ikke klinisk signifikante interaksjoner med medisiner ment for standardbehandling av virale og bakterielle patologier, antibakterielle midler, alkoholholdige drikker.
I motsetning til Amiksin, er Lavomax kun foreskrevet til pasienter over 18 år. Analogkostnadene er litt dårligere enn originalen: fra 520 rubler. for 6 tabletter på 125 mg. Lavomax lagres i samsvar med temperaturregimet: ikke mer enn 25 grader, Amiksin - ikke høyere enn 30.
Liste over vikarer for barn
I pediatri brukes ikke Suprastin så ofte. Det brukes hovedsakelig under stasjonære forhold for akutte allergianfall..
For hjemmebehandling foretrekker leger å foreskrive andre medisiner, som er tryggere og med god toleranse. Kostnaden for nye generasjons analoger er høyere, men når det kommer til barnets helse, er det ikke nødvendig å spare.
De fleste foreldre foretrekker medisiner mot allergier i form av sirup eller dråper, men kostnaden for slike medisiner er høyere enn tablettformen. Vurder en liste over rimelige antihistaminer som kan erstatte Suprastins inntak:
- Diazolin - for barn er det tilgjengelig i form av 0,5 mg piller. Legemidlet viser effekt med mindre manifestasjoner av allergier. Lindrer kløe, reduserer utslett, men er ubrukelig for spasmer i luftveiene. Kostnaden for dragees er omtrent 30 rubler for 10 stykker. Du må ta dem 3 ganger om dagen..
- Claritin er en god og billig erstatning for Suprastin av en ny generasjon, den brukes til å behandle allergier i alle aldersgrupper, for barn produseres den i form av en sirup for oral administrering. Grunnlaget for stoffet er loratadin, som effektivt blokkerer histamin. Legemidlet tas en gang daglig, har god toleranse og kan brukes mot alle typer allergier. Gjennomsnittsprisen for en sirup overstiger ikke 250 rubler per flaske.
- Cetrin - Et antihistamin som brukes til behandling av allergiske sykdommer. For barn produserer produsenten sirup. Den aktive ingrediensen i stoffet er cytirizinhydroklorid. Kan foreskrives for babyer opptil 1 år. Siruppris - 220 rubler.
I pediatri kan andre legemidler med antiallergisk effekt brukes, men inntaket må alltid avtales med den behandlende legen..
Generell beskrivelse av Cetrin
Antihistamin trer i kraft veldig raskt. En uttalt antiallergisk effekt observeres allerede 15 minutter senere, etter administrering. Den maksimale konsentrasjonen av stoffet i blodet bestemmes etter omtrent en time..
Cetrin godt blokkerer syntesen av histaminer, som alle allergisymptomer elimineres på. Takket være stoffet opphører menneskelig immunitet å oppfatte allergener som utenlandske agenter.
Cetrin forårsaker ikke tørrhet i slimhinnene og døsighet, i tillegg påvirker det ikke nervesystemets celler. De viktigste indikasjonene for utnevnelsen av denne medisinen er:
- Allergisk rhinitt.
- Konjunktivitt.
- Høy feber.
- Dermatitt.
- Bronkitt.
- Laryngitt.
- Bihulebetennelse.
- Bronkitt astma.
Denne medisinen er ofte foreskrevet av spesialister. Du trenger å ta medisinen bare en gang om dagen. Hvis pasienten har kronisk nyresykdom, bør han informere legen om det. I noen tilfeller er doseringen redusert.
Den flytende formen av medisinen tas i samme dose som tablettene. Barn over 12 år og voksne bør drikke 10 ml sirup en gang daglig. Men hvis det er nyrepatologier, reduseres dosen til 5 ml..
Varigheten av behandlingen med Cetrin avhenger av pasientens tilstand. For forebyggende formål er Tsetrin full i bare et par uker, og hvis en person blir behandlet for allergi, kan behandlingen ta opptil seks måneder.
Cetrin eller Claritin
Både Centrin og Claritin er representanter for 2. generasjon av antihistaminer, som er forskjellige i sammensetning, men som er like når det gjelder terapeutisk effekt..
Claritin kan bli det valgte middel i behandlingen av pasienter med dysfunksjon i det kardiovaskulære systemet, siden det aktive stoffet ikke påvirker dets funksjon.
Kostnaden for Claritin er høyere, men det tolereres bedre av pasienter, den aktive substansen forblir lenger i blodplasmaet. Tsetrin er den eksakte strukturelle analogen til Zirtek.
Claritin forårsaker ikke døsighet, mens en lignende bivirkning noen ganger har blitt rapportert med Cetrin. For å nøytralisere utviklingen, anbefales det å ta medisinen på samme tid på dagen - før du legger deg. Se også: Billige Cetrin-erstatninger.
En viktig sammenligning
Begge stoffene kan ordineres til barn, men hvis barnet ennå ikke er seks år, blir Loratadine forskrevet. Det takler bedre allergiske symptomer fra insektbitt.
Bruk av Cetirizine med alkohol frarådes sterkt. I dette tilfellet er det bedre å velge Loratadin.
Cetirizine begynner å utføre sine funksjoner raskere etter bruk, men kan forårsake døsighet.
Hvis ett legemiddel ikke kan tas på grunn av kontraindikasjoner, velges et annet. For eksempel, hvis en allergisk person har et malabsorpsjonssyndrom, er Loratadine bedre for ham..
Det er viktig å forstå at dette stoffet har en rekke - Loratadin-Teva. Forskjellen er at den er produsert av det ungarske selskapet Teva, på grunn av hvilken kvaliteten på stoffet kan være bedre, for når det gjelder å kjøpe et russiskprodusert medikament, er det en mulighet for å møte produkter av lav kvalitet som er produsert i strid med teknologi
- https://allergia.life/lekarstva/ot-allergii/loradatin-i-analogi.html
- http://myallergy.su/loratadin-suprastin-ili-cetrin-chto-luchshe.html
- https://pneumoniae.net/analogi-klaritina/
- http://pillsman.org/25311-chto-luchshe-loratadin-ili-cetrin.html
- https://allergia.life/lekarstva/ot-allergii/chto-luchshe-cetirizin-ili-loratadin.html
Hva er bedre - Korizalia eller Sinupret?
Korizalia er et homøopatisk legemiddel som reduserer intensiteten av betennelsesreaksjoner, reduserer rhinoré og nysing, og eliminerer ødem og hyperemi godt..
Denne billige analogen av Sinupret, selv om den ikke er en strukturell kopi av den, er foreskrevet for symptomatisk behandling av rhinitt (inkludert allergiske) hos voksne og barn fra 2 år..
Både Sinupret og Corizalia tolereres godt av pasienter. Ifølge vurderinger er sjeldne allergiske reaksjoner mulig.
I motsetning til Sinupret er Corizalia tabletter ment for sublingual bruk: de bør oppbevares i munnen til de er helt oppløst..
For å oppnå best mulig effekt anbefales det å avstå fra å spise mat i en halv time etter at du har tatt medisinen..
Behandlingsforløpet med Korizalia er kortere: fem dagers bruk av stoffet er nok, mot 7-10 dager for det opprinnelige legemidlet.
Remantadine eller Sinupret
Remantadine er et billig stoff som ikke kan kalles lik Sinupret verken i sammensetning eller i farmakologisk gruppe..
Det demonstrerer antivirale, antitoksiske, immunmodulerende egenskaper. I likhet med Sinupret er det aktivt mot influensa A-virus: indikasjoner for bruk er kompleks behandling og forebygging av influensa A hos pasienter over 7 år.
Ved behandling av en infeksjon provosert av influensa B, har Remantadine en antitoksisk effekt.
Farmakologiske og farmakokinetiske egenskaper til legemidler er forskjellige. Imidlertid kan begge legemiddelgruppene brukes sammen, som en del av et omfattende behandlingsregime valgt av en lege..
Remantadin tolereres godt, men det er ikke det mest effektive antivirale middelet på det moderne farmasøytiske markedet..
Når du bruker det, kan det oppstå bivirkninger fra fordøyelseskanalen og sentralnervesystemet. Den utvilsomme fordelen med stoffet er den lave prisen - opptil 100 rubler.
Zodak eller Tsetrin - som er bedre?
Zodak er et legemiddel som er produsert i Tsjekkia, det er en nøyaktig strukturell analog av Cetrin.
Begge antihistavminene er representanter for 2. generasjon, provoserer ikke utviklingen av uønskede bivirkninger i form av døsighet og depresjon i sentralnervesystemet.
Listen over indikasjoner, kontraindikasjoner og uønskede bivirkninger av legemidlene er lik, før du begynner å bruke, må du nøye studere instruksjonene.
Zodak presenteres i form av dråper, tabletter og sirup for intern administrasjon. Legemidlet er foreskrevet for allergisk rhinitt, dermatoser, urtikaria, høysnue.
Den terapeutiske effekten utvikler seg innen 20 minutter og varer i 24 timer. I motsetning til Tsetrin er Zodak (i form av dråper) tillatt for barn fra 1 år.
Hvis en pasient eller lege nekter å bruke indiske antihistaminer, vil preferansen gis til den europeiske analogen - Zodak. Vurderinger av stoffene er for det meste positive, det anbefales å overlate valget av riktig medisin til legen.
Cetrin eller Claritin
Begge stoffene er moderne antihistaminer som kan erstatte hverandre, men har forskjellige sammensetninger.
Den aktive komponenten i Claritin er loratadin, som tolereres godt og viser uttalte antiallergiske egenskaper..
Når du velger et passende legemiddel, er det verdt å vurdere kroppens individuelle egenskaper, tilstedeværelsen av samtidige sykdommer, toleransen til et eller annet aktivt stoff.
Behandlingen av pasienter med alvorlig leverdysfunksjon krever spesiell forsiktighet. Eksperter klassifiserer Claritin som en av de sikreste antihistaminer
Claritin i form av sirup, så vel som Cetrin, anbefales for barn fra 2 år. Begge stoffene har en terapeutisk effekt innen 20 minutter og beholder sin terapeutiske effekt i en dag..
Claritin er et belgisk medikament som virker mildt, uten å forårsake avhengighet og narkotikaavhengighet, selv ved langvarig bruk. Tabletter er tilgjengelige i 7 og 10 stykker per pakke, men kostnadene er høyere enn Cetrin.
Claritin brukes i multikomponentbehandlingsregimer, legemidlet hjelper til å takle allergisk rhinitt, forskjellige typer dermatitt, eksem, bronkialastma, insektbitt.
Den totale behandlingsvarigheten er 14 dager. Avhengig av medisinens indikasjoner og toleranse, kan kurset utvides.
Cetrin eller Claritin
Både Centrin og Claritin er representanter for 2. generasjon av antihistaminer, som er forskjellige i sammensetning, men som er like når det gjelder terapeutisk effekt..
Claritin kan bli det valgte middel i behandlingen av pasienter med dysfunksjon i det kardiovaskulære systemet, siden det aktive stoffet ikke påvirker dets funksjon.
Kostnaden for Claritin er høyere, men det tolereres bedre av pasienter, den aktive substansen forblir lenger i blodplasmaet. Tsetrin er den eksakte strukturelle analogen til Zirtek.
Claritin forårsaker ikke døsighet, mens en lignende bivirkning noen ganger har blitt rapportert med Cetrin. For å nøytralisere utviklingen, anbefales det å ta medisinen på samme tid på dagen - før du legger deg. Se også: Billige Cetrin-erstatninger.
Claritin eller Zodak
Zodak er en analog av Claritin når det gjelder teprapeutisk effekt, basert på cetirizin, en representant for 2. generasjon av antiallergiske midler.
Tilgjengelig i 3 former: tabletter og dråper (inneholder 10 mg aktivt stoff) og sirup for intern administrering - 5 mg / ml.
Tabletter brukes til å behandle sesongmessig allergisk rhinitt året rundt og konjunktivitt, dermatoser, pollinose, urtikaria, Quinckes ødem. Denne doseringsformen er egnet for behandling av barn fra 6 år.
Dråper er foreskrevet til pasienter fra 6 måneder for å eliminere kløe, nesestopp, nysing, ødem og urtikaria.
Zodak samhandler ikke med andre medikamentgrupper. Ved overdosering observeres depresjon i sentralnervesystemet. Claritin og Zodak er utskiftbare medikamenter, men det anbefales ikke å bruke dem samtidig.
klaritin loratadine clarisens dezal cetrin zodak tavegil suprastin fenistil antiallergiske preparater
Loratadin eller Suprastin
I praksis foretrekker mange av de som lider av allergi å bruke Loratadine tabletter. De eliminerer ikke bare manifestasjonen, men har også lave kostnader..
Loratadine tilhører andre generasjon av antihistaminer, har ikke beroligende effekt, men blokkerer samtidig raskt histamin, virker innen 24 timer.
Etter å ha tatt pillene er bivirkninger svært sjeldne. Legemidlet kan brukes av voksne og barn fra 2 år.
Blant de viktigste indikasjonene er allergiske reaksjoner av forskjellige opprinnelser, dermatologiske hudsykdommer. Loratadine viser minimal effekt ved bronkiale spasmer og akutte tilstander basert på dette, det kan konkluderes med at Loratadine er svakere enn Suprastin..
Kontraindikasjoner og bivirkninger
Claritin tabletter er ikke foreskrevet for:
- Individuell intoleranse mot aktive eller hjelpestoffer.
- Behandling av pasienter som veier mindre enn 30 kg, under 3 år.
- Sjeldne arvelige sykdommer assosiert med galaktoseintoleranse og laktasemangel.
- Amming.
Sirupen anbefales ikke til barn under 2 år, med glukose-galaktosemalabsorpsjon, sukkermangel, isomaltase, fruktoseintoleranse.
Mulighetene for å bruke Claritin under graviditet vurderes individuelt..
Ifølge pasientanmeldelser er bivirkninger mulig i form av hodepine, økt tretthet, døsighet, kvalme, gastritt, hjertebank, takykardi, hudutslett hos voksne under behandlingen..
Barn kan klage på hodepine, noen ganger er det en økning i nervøsitet, sedasjon.
Liste over billige analoger for voksne
Generiske stoffer, eller strukturelle analoger av Suprastin med samme aktive ingrediens er:
Russisk "Chloropyramine" - fra 80 rubler. for 20 tabletter og fra 74 rubler for en pakke med 5 ampuller à 1 ml. Den produseres av to andre selskaper og bærer navnene: "Chloropyramine-Ferein" og "Chloropyramine-ESCOM".
Subrestin er et antihistamin beroligende middel med en uttalt antiallergisk, antiemetisk og antispasmodisk effekt. Det refererer også til synonymer av Suprastin og første generasjon (den aktive ingrediensen er klorpyraminhydroklorid). På apotek koster medisinen 115 rubler for 10 tabletter, noe som er halvparten av originalprisen
Når du leter etter et billigere medikament for å erstatte Suprastin, med en lignende terapeutisk effekt, kan du være oppmerksom på følgende medisiner:
- Diazolin er den billigste analogen av Suprastin. For voksne er den tilgjengelig i 1 mg tabletter. I følge sine farmakologiske egenskaper er Diazolin svakere og kan bare brukes med mindre allergiske manifestasjoner. Det tilhører den første generasjonen av antihistaminer. Prisen for pakken er 60 rubler for 10 tabletter.
- Loratadine er et effektivt og rimelig 3. generasjons medikament for å eliminere allergisymptomer, har god toleranse og brukes en gang om dagen. Prisen på tabletter overstiger ikke 70 rubler for 10 stykker.
- Difenhydramin er en løsning for injeksjoner med antiallergisk virkning. Det brukes oftere i sykehusmiljø eller i kombinasjon med andre medisinske løsninger. Tilgjengelig på apotek bare med resept fra lege. Pris - 40 - 60 rubler for 10 ampuller.
Claritin eller Zyrtec - som er bedre?
Både Zirtek og Claritin er representanter for andre generasjon av antiallergiske medisiner. Til tross for en generasjon, er legemidler forskjellige i viktige egenskaper - sammensetning.
Zirteks aktive ingrediens er cytirizin. Legemidlet frigjøres i tablettform, samt dråper for intern administrasjon.
Hvis pasienten vil bruke sirup, bør Claritin foretrekkes. Tabletter anbefales fra 6 år, og dråper - fra 12 måneder.
Zyrtec er egnet hvis det er nødvendig å behandle barn fra 1 år, mens Claritin kun er indikert fra 2 år.
Legemidler er utskiftbare: hvis du ikke tåler ceterizin, kan du prøve å ta loratadin, og omvendt.
Ifølge resultatene av kliniske studier provoserer bruken av cetirizin utvikling av døsighet og nedsatt konsentrasjon flere ganger oftere enn loratadin..
Derfor anbefales pasienter hvis profesjonelle aktiviteter krever økt oppmerksomhet i utvelgelsesprosessen å diskutere med legen og vurdere bruken av Claritin.
I dette tilfellet utvikler Zirtek seg i løpet av de første 60 minuttene etter inntak, mens Claritin kan ta flere timer.
Begge legemidlene viser uttalte antiallergiske egenskaper og lindrer effektivt manifestasjoner av høysnue og allergier året rundt..
Valg av egnet medisin utføres under hensyntagen til en rekke faktorer: alder, funksjoner i profesjonell aktivitet, tilstedeværelsen av samtidige sykdommer (lever- og nyresvikt).
Handlingsprinsippet til antihistaminer
Når det menneskelige immunforsvaret reagerer på irriterende faktorer, begynner i dette øyeblikket kroppen å produsere et beskyttende hormon - histamin. Dens produserende reseptorer kalles H1. Noen ganger går prosessen ut av kontroll, da forsvaret forveksler de virkelige fiendene til kroppen (bakterier og virus) de vanligste fenomenene, som industrielt støv, en slags mat, pollen osv. Prøver å overvinne en slik "fiende", immunitet manifesterer veldig kraftig aktivitet, som et resultat manifesterer det seg i forskjellige symptomer:
- rødt utslett;
- opphovning;
- neseutslipp (rennende nese);
- hoste;
- kløe;
- betennelse i slimhinnene.
Slike manifestasjoner stopper bare etter eliminering av kontakt med stimulansen. Dette kan imidlertid ikke alltid gjøres, og da må du bestemme hvordan du skal stoppe produksjonen av histamin. Antihistaminmedisiner er designet for å blokkere H1-reseptorer. Eksisterende antiallergiske stoffer i dag er ikke et lite valg. Hver av dem har imidlertid sine egne gode eller dårlige egenskaper. Derfor må du velge basert på flere faktorer: tilgjengelighet, handlingsvarighet, fravær av uønskede konsekvenser og andre individuelle egenskaper..
Indikasjoner og doser
Claritin er indisert for behandling av:
- Pollinose, flerårig allergisk rhinitt, konjunktivitt av allergisk etiologi for å eliminere symptomer som kløe i nesen, nysing, rhinoré og brennende øyne.
- Allergiske hudsykdommer.
- Kronisk idiopatisk urtikaria.
For enkel bruk er legemidlet presentert i flere doseringsformer: tabletter og sirup for intern administrasjon. Dette lar deg velge riktig behandling for pasienter i forskjellige aldersgrupper..
Tablettene kan brukes uansett matinntak. |
|
Sirup |
|
farmakologisk effekt
Hovedkomponenten i Claritin - loratadin er et trisyklisk stoff med selektiv antihistaminaktivitet.
Bruk av tabletter eller sirup i dosene som er angitt av legen, forårsaker ikke beroligende og antikolinerg effekt, legemidlet påvirker ikke funksjonen til det kardiovaskulære systemet.
Utviklingen av antiallergisk virkning observeres i 60-180 minutter, toppkonsentrasjonen av den aktive komponenten - etter 9-11 timer, bevaring av effektivitet - gjennom hele dagen.
Claritin-motstand observeres ikke etter 25-28 dager med vanlig inntak av piller eller sirup.
Det aktive stoffet absorberes raskt. Bruk av stoffet sammen med mat forårsaker en forsinkelse i absorpsjonen av loratadin, men dette påvirker ikke den kliniske effekten.
Til slutt
Til tross for det brede utvalget og listen over legemidler mot allergier, har hver av dem sine egne fordeler og ulemper, så valget av medisin bør alltid overlates til allergologen.
Du bør ikke se etter billige analoger av et legemiddel som er foreskrevet av en lege, fordi en lav eller høy pris ikke alltid garanterer ønsket effekt av å ta.
Kroppen til hver person er individuell og reagerer annerledes på dette eller det andre stoffet, så den mest riktige løsningen vil være å konsultere en allergolog, samt å bestemme hovedallergenet. vær sunn!
Allergimedisiner - School of Doctor Komarovsky